דיני מעצר ושחרור ממעצר

הליכי המעצר מתחלקים לשני הליכים, השונים זה מזה בפרוצדורה ובטיפול הנדרש:

דיוני מעצר לפני הגשת כתב האישום

ייצוג בדיוני מעצר לפני הגשת כתב אישום מצריך מומחיות רבה. בדיוני מעצר לפני הגשת כתב האישום חומר החקירה לא מועבר לחשוד ולעורך הדין ולכן עורך הדין המייצג נדרש להכיר את המצב המשפטי ללא חומר החקירה. סנגור מיומן יודע מה הנקודות הקריטיות אשר יכולות להביא לשחרור מן המעצר, ויודע למעשה לכוון את החשוד למסירת עובדות אלו.

נדרש גם ניסיון רב, על מנת להבין והלכיר את פעולות החקירה בגינן, ככל הנראה, מתבקשת הארכת המעצר. היכרות עם פעולות אלו יכולה לכוון את הטיעון, לצורך קיצור משמעותי בימי המעצר המבוקשים על ידי המשטרה, ואף לשחרור מן המעצר, נוכח האפשרות להציע חלופת מעצר רלוונטית, אשר השופט לא יחשוש לשחרר עצורים לחלופה כזו, למרות חשש אפשרי לשיבוש הפעולות.

סנגור מיומן, היודע לדלות את הפרטים הרלוונטיים מהחשוד והמכיר את פעולות החקירה הנפוצות, כמו גם את ההלכות הנוהגות בגין מעצר בכל עבירה ועבירה, יוכל להביא לשחרורו של עצור לפני כתב אישום, קיצור משמעותי של התקופה המבוקשת ולמעלה מכך אף לייעץ ייעוץ אפקטיבי אשר יעזור לחשוד בהמשך החקירה בצורה משמעותית, ייעוץ אשר יכול אף להוביל לסגירת התיק בתום המעצר. אין שום סיבה להמתין, הארכת המעצר הראשונית קריטית, הן לגבי עתיד המעצר והן לגבי המשך החקירה כולה. פנו לקבל ייעוץ וייצוג מסנגור פלילי מנוסה, אשר פרט להעלאת הסיכויים להביא לשחרור כבר בהארכת המעצר הראשונית, יוכל אף לייעץ עצות יקרות מפז אשר יכולות להביא לסגירת התיק בהמשך.

דיון מעצר אחרי הגשת כתב האישום

לאחר הגשת כתב האישום, החומר מועבר לסנגור, והתביעה יכולה לבקש מעצר עד תום ההליכים. במקרה בו התביעה מבקשת מעצר עד תום ההליכים, הזמן הוא מרכיב חשוב וקריטי. סנגור מיומן הבקיא בהלכות ובאפשרויות השחרור הרלוונטיות יביא לשחרור, אם כזה אפשרי בהתאם לנסיבות, בצורה המהירה ביותר.

בשלב שלאחר הגשת כתב האישום, חומר החקירה צריך לבסס "ראיות לכאורה" והמיוחס בכתב האישום צריך לבסס עילות מעצר. באם בחומר החקירה לא קיימות ראיות לכאורה או המעשים לא מבססים עילות מעצר הרי שהשופט יורה על שחרור מן המעצר.

לצורך כך חשוב ביותר להיות מיוצג על ידי סנגור מנוסה.

אם בחומר החקירה קיימות ראיות לכאורה והמעשים מבססים עילות מעצר, הרי שעדיין ניתן להביא לשחרור מן המעצר, אך לצורך כך יש למצוא חלופה מתאימה. סנגור המכיר את החלופות האפשריות, יצירתי בבחירת התנאים אשר נאשם יכול להציע, להבטחת עילות המעצר, ואשר מנוסה בעבודה עם

שירות המבחן יביא לשחרור הנאשם בהקדם האפשרי, כמובן הכל בהתאם לנסיבות ובכפוף לאיתור חלופה מתאימה.

שחרור לחלופה יביא בנוסף להפסקת שלילת החירות אף לניהול ההליך בצורה המיטבית, וכשהזמן אינו דוחק, כפי שקורה כשהנאשם מצוי במעצר.

באם נדרש ייצוג בהליך המעצר פנו לסנגור מנוסה בהקדם.

במקרה של מעצר משרדינו מעניק שירות בכל שעות היממה, כדי שהלקוח יקבל את הייעוץ המיטבי מראש כבר לגבי התיק גופו וכדי לפעול לשחרר את העצור בהקדם האפשרי.

שנה גודל פונט
ניגודיות