ייצוג מול קצין הגמולים

מי שנפצע ו/או חלה במהלך שירותו (ועקב שירותו) יכול לתבוע לפי חוק הנכים (תגמולים ושיקום), תשי"ט-1959 [נוסח משולב].

תביעה לפי חוק הנכים מקימה זכאויות וזכויות רבות, הכל בהתאם למידת הפגיעה והנכות. הזכויות כוללות מלבד מענק, גימלה חודשית במקרים מסויימים גם השתתפות בשיקום ומימון מכשור רפואי, כמו גם זכויות אחרות (תו נכה, הנחות משמעותיות בחשבונות מסויימים ועוד) – הכל בהתאם למידת הפגיעה וההכרה.

גם אם הפגיעה נראית מינורית, אף בעצם ההכרה, גם באחוזי נכות נמוכים, ישנה חשיבות, מאחר ובאם המצב הרפואי, חס וחלילה, מחמיר, הרי שאין צורך לתבוע הכרה מחודשת בפגיעה וכך התהליך של תביעה בגין החמרה הופך לפשוט ויעיל יותר.

הגימלה ,משולמת מיום הגשת התביעה (ואם התביעה הוגשה בתוך שנה משחרורו מן שירות – מיום שחרורו) ולכן חשוב להזדרז ולהגיש את התביעה בהקדם האפשרי, כל עיכוב משמעותו פגיעה כלכלית.

במקרים מסויימים, אם נדרש טיפול או שיקום בטרם אישור התביעה ניתן לבקש פיצוי מראש, על חשבון הפיצוי הכולל לשם הוצאות שיקום וטיפול.

יש לשים לב כי גם תקופות ההתיישנות ייחודיות וקצרות ועל כן יש לפנות בהקדם לעורך דין העוסק בתביעות משרד הביטחון על מנת להגיש את התביעה במועד הקרוב לשחרור ככל הניתן.

בפניה לעורך דין העוסק בתחום, עורך הדין ינחה אותכם במסמכים הנדרשים לצורך מיקסום סיכויי התביעה, כך שתוכלו לקבל את הטיפול המהיר והיעיל ביותר בתביעתכם כבר עם הגשתכם.

אם הגשתם את תביעתכם עצמאית והתביעה נדחתה, מומלץ לפנות לעורך דין העוסק בתחום, מאחר וניתן להגיש תביעה חוזרת, בתנאים מסויימים.

פנו בהקדם למשרדינו כדי להגיש תביעה, תוך כדי וידוא קבלת מלוא הזכויות המגיעות לכם ממשרד הביטחון, בזמן הקצר ביותר הניתן.

שנה גודל פונט
ניגודיות