ניהול משפט הוכחות או הסדר

ניהול משפט הוכחות או הסדר? האם "ללכת עד הסוף"?

שאלת ניהול ההליך, או סיומו בהודאה והסדר היא אחת ההחלטות המורכבות בהליך, וכמובן שהיא טומנת בחובה סיכונים רבים.

לכל החלטה סיכויים וסיכונים רבים!

על מנת לקבל את מלוא התמונה, הסיכויים והסיכונים, חשוב כי עורך הדין אותו תבחרו יהיה בקיא בחוק, ילמד את חומר הראיות כנדרש, את הסוגיה המשפטית, יהיה מנוסה דיו לצפות את הדינמיקה באולם וכמובן שיהיה בעל היושרה להישיר מבט ולהסביר ללקוח, בגובה העיניים, את המצב המשפטי בתיק.

לשם כך עליכם לסמוך על עורך הדין בצורה מלאה.

אם אתם בטוחים בחפותכם – הילחמו עליה. במקרה כזה חשוב כי עורך הדין יבחן ויבדוק גם את נקודות החולשה בתיק והסיכונים האורבים בדרך, גם כשאדם חף מפשע עומד לדין יש בתיק בעיות אשר יקשו עליו בדרך לזיכוי המיוחל, ועורך הדין חייב למצוא אותן כדי להתכונן אליהן מראש.

יהיו מקרים שבהן הראיות בתיק יהיו חלשות מכדי להוכיח את אשמתכם, בין אם ביצעתם את העבירה ובין אם לא וגם אז ראוי וכדאי לנהל את התיק עד סופו, כמובן בהבנה ובשקלול הסיכונים.

מקרים אחרים בהם נאשמים היו בטוחים בחפותם, אך זאת נוכח אי הכרת החוק או הפסיקה, מיהרו למלחמה שמראש הייתה אבודה, ותוצאותיה היו קשות. בייעוץ משפטי מקצועי אצל עורך דין בעל ניסיון, היה ניתן לאבחן זאת מלכתחילה, ולמזער את הסיכונים.

גם בחירת קו ההגנה הינו מלאכת מחשבת, וראוי לתכננו בקפידה מראש, ולא "תוך כדי תנועה" (וזאת מבלי לגרוע מהגמישות אותה עורך הדין צריך להפגין בהתאם להתפתחויות).

גם אם ההחלטה היא בסופו של יום להגיע להסדר, לא תמיד כדאי למהר לעשות כן, ועורך דין מיומן יודע למנף את הטענות המשפטיות והראייתיות, כמו גם שימוש בהליכים המקדמיים השונים, על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.

לשאלה האם לנהל הוכחות והאם לסגור את התיק בהסדר (ואם לסגור אותו בהסדר – מתי לסגור אותו בהסדר, באיזה שלב נוכל להגיע להסדר הטוב ביותר, ומהו ההדר הראוי) תשובה מורכבת.

ראוי כי תתייעצו עם עורך הדין בשאלה זאת ותבחרו באפשרות הנכונה, תוך הבנת הסיכונים הכרוכים בכל החלטה.

שנה גודל פונט
ניגודיות