עורך דין צבאי אבי פינרסקי
עורך דין לענייני צבא אבי פינרסקי צור קשר עם עוד צבאי אבי פינרסקי

מידע מקצועי

נפקדות ממילואים

נפקדות ממילואים

במהלך סבב הלחימה האחרון (מבצע שומר חומות) יצא לי להיתקל באזרחים רבים, המשרתים במילואים, שמבחינתם לא להגיע לצה"ל כדי לא לקחת חלק בעימות. כשניסיתי להבין מדוע הם בוחרים לפעול כך, נעניתי ב:ו-"מה כבר יקרה". אז אני שמח לנצל את הבמה הזו כדי לפנות למשרתי המילואים הרבים ולהסביר מה הם העונשים הצפויים לנפקדות משירות מילואים.

מה קורה למי שנפקד ממילואים?

צה"ל רואה בנפקדות ממילואים ובכלל, עבירה חמורה ותופעה מדאיגה הפוגעת באופן חמור במשמעת במוכנותו המבצעית ובחוסנו של צה"ל, הן בשגרה והן בחירום. ישנם קבוצות שונות של עריקים, אך מאמר זה יתמקד ב"עריקי מילואים". עריקות ממילואים מוגדרים כך: "חייל אשר נמנה עם מערך המילואים של צה"ל ולא התייצב לשירות מילואים פעיל אליו נקרא". משרתי מילואים לא מקבלים יחס זהה לעריקים אחרים (עריקי בקו"ם, עריקים משירות סדיר וכו').

ראשית, לפני שמגישים כתב אישום כנגד משרת מילואים על נפקדות ממילואים, יוודאו שנשלח לחשוד צו קריאה בר-תוקף שהגיע לכתובת העדכנית של משרת המילואים. בקבלת החלטה האם להעמיד משרת מילואים לדין בבית דין צבאי או לדין משמעתי יבחן זמן עריקתו ולפיו תתקבל ההחלטה איך להעמידו לדין:

  1. חייל מילואים שנעדר במשך שנתיים+: יוגש כנגדו כתב אישום בבית דין צבאי אם הוא נעדר משירות מילואים פעיל למעלה מחמישה ימים.
  2. חייל מילואים שנעדר במשך שנה+: יוגש כתב אישום בבית דין צבאי אם התקיים אחד מהתנאים הבאים:
    1. מדובר בהיעדרות שנייה, כשעל ההיעדרות הקודמת הוא הועמד לדין בבית דין צבאי ועוד לא חלפו חמש שנים מאז העריקות הראשונה.
    2. מדובר במי שהוא קצין. כלומר לגבי קצינים, כל עריקות ממילואים למעלה משנה תוביל לכתב אישום בבית דין צבאי.
  3. היעדרות מזימון צו 8 – צו 8 הינו צו שיוצא לפי הוראתו של שר הביטחון ואיננו מוגבל בזמן. אם חייל מילואים נעדר על קבלת צו 8, יוגש נגדו כתב אישום בבית דין צבאי.

מי הם "מנותקי קשר"?

מנותקי קשר הם חיילי מילואים שהתביעה הצבאית לא הצליחה להוכיח כי הם נעדרו משירות מילואים שלא ברשות. אם חלפו מעל 17 חודשים מאז הפעם האחרונה בה חייל המילואים יצר קשר עם יחידתו, הוא ייחשב כמנותק קשר. ככלל, בגין עבירה של "ניתוק קשר" חייל יועמד לדין בבית דין משמעתי ולא בית דין צבאי. עם זאת, גם כאן לנסיבות יש משקל חשוב; נסיבות כגון משך תקופת ניתקות הקשר; אופי הפעילות והתעסוקה של היחידה במהלך התקופה (אם היו מעורבים בלחימה אז מדובר בנסיבה מחמירה), חוות דעת המפקדים על מנתק הקשר וכו'.

מה העונשים הצפויים לעריקי מילואים?

לחיילי מילואים שמוגדרים כמנותקי קשר, העונש המקסימלי עומד על חצי שנה מאסר. העונש המקסימלי על עריקות ממילואים ככלל הינו שבע שנים ויכול לעלות אף לעשר שנים אם היחידה ממנה חייל המילואים ערק עסקה בפעילות מבצעית במהלך העריקה. אם כך, ברור כי עריקות ממילואים הינה עבירה חמורה שהעונש עליה חמור בהתאם. האם זה אומר כי אין אפשרות להשתחרר משירות מילואים? וודאי שלא! באם אתם מחפשים עורך דין צבאי, עוסק באופן שוטף בנושא של נפקדות ממילואים ועם חיילי מילואים שמסיבות מוצדקות כאלה ואחרות מעוניינים להשתחרר משירות מילואים פעיל. לכן, אנחנו ממליצים בחום לא לעשות דין לעצמכם ולהתחמק משירות צבאי, זו פעולה שרק תזמין צרות. עליכם לפנות אל עורך דין צבאי מומלץ ומנוסה שיוכל ללוות אתכם בהליך הסבוך אל מול גורמי צה"ל.

האם יש הבדל בין היעדרות ממילואים פעם ראשונה לבין פעם שנייה?

בהתאם לסעיף 94 לחוק השיפוט הצבאי, סירוב מילואים / נפקדות, תקבע כהיעדרות משרות. ההיעדרות יכולה להיות עד ליממה אחת, אזי תהיה זו היעדרות של פחות מ-24 שעות, ושל יותר מיממה זאת היעדרות של יותר מ-24 שעות, אז תהיה זו נפקדות ארוכה יותר והעונש יהיה דרמטי יותר בהתאמה, עד כדי הגשת כתב אישום. חשוב לדעת כי המסגרת הצבאית מתייחסת באופן חמור למקרים בהם חיילי מילואים בוחרים להיעדר מהשרות, בין אם זה נפקדות ובין אם זה עריקות.

במעמד קביעת גזר הדין של החייל הנעדר, יילקח בחשבון משך ההיעדרות, וההבדל שבין משך ימי הנפקדות וייווכח בגזר הדין. כתב האישום שמוגש כנגד חייל המילואים, נכתב בהתאמה מושלמת לעבירת ההיעדר מן השירות אותה הוא ביצע. כתב אישום יוגש נגד מי שנעדר מעל שנה כל עוד מדובר בנפקדות השנייה שלו ולא חלפו חמש שנים (מהפעם הראשונה שביצע נפקדות משירות המילואים).

סירוב מילואים עונש וסנקציות נוספות, מוטלות על חיילי מילואים שבחרו להיעדר מהשרות ללא אישור על פי חוק. כל עוד נקלע החייל לסיטואציה בה נבצר ממנו להגיע אל שרות המילואים, הוא רשאי להגיש בקשה ולקבל אישור. את הבקשה הוא יכול להגיש בזכות עצמו, או לחילופין להיעזר בשירותים משפטיים אז הסיכוי לקבל את האישור המיוחל גובר.

השתמטות ממילואים מה ההבדל

ההבדל בין עריקות לבין נפקדות ממילואים

חייל בשרות מילואים מוגדר כנפקד, כל עוד לא הגיע אל שרות המילואים ביחידה אליה הוא התבקש להגיע. הדין בעבור נפקדות הינו דין משמעתי כל עוד הוא נפקד עד 24 שעות בלבד אך חייל מילואים שנעדר בין 15 ימים ועד 21 ימים במהלך המילואים, יטופל משמעתית במדרג חומרה גבוה יותר ויוגדר במסגרת נפקד ולא עריק. עריק יוכרז חייל מילואים לאחר שנה ומעלה שלא הופיע לשרות המילואים וינקטו כנגדו אמצעים משפטיים לרבות הגשת כתבי אישום ואף רישום פלילי במקרים מסוימים. היעדרות ממילואים מטופלת על ידי הפרקליטות הצבאית, חוק השיפוט הצבאי חל על כל חייל מילואים שלא התייצב בהתאם לצו שנשלח אליו ובו נקבע תאריך הגיוס.

שימו לב כי צו מילואים נשלח אל המילואימניק בהתאם לכתובת המצויה ברשות היחידה, כל עוד לא שונתה הכתובת, על החייל מוטלת החובה לעדכן את הכתובת החדשה, אחרת, גם אם לא יקבל את צו הגיוס, יחשב הגיוס כתקף.

מילואימניק שלא הגיע לצו הגיוס, גם אם טען שלא קיבל את הצו , יועמד לדין על פי חוק.

כל עוד הסתבר לכם שהייתם צרכים להתגייס למילואים ומסיבה שלא תהיה, לא הופעתם ביום הנדרש, עליכם להתכונן מראש לדין המשמעתי בהתאמה מלאה למשך הזמן בו אתם מוגדרים כנפקדים / עריקים. ככל וחומרת הדין עומדת לרעתכם, כדאי להיוועץ בשירותים משפטיים מקצועיים, שיסייעו לכם להיחלץ מהתסבוכת אליה נקלעתם ביודעין או שלא.

מאמרים נוספיםשירותי המשרד

משפט צבאי
ייעוץ בחקירות מצ״ח בבית הדין הצבאי

ייעוץ בחקירות מצ״ח בבית הדין הצבאי

אנו מתמחים במתן שירותי ייעוץ משפטי לקראת ובמהלך חקירות מצ"ח לנחשדים/מואשמים במגוון רחב של עבירות בתחום המשפט הצבאי. בנוסף, אנו עוסקים ומתמחים בשירותי ייצוג בבתי הדין הצבאיים וניהול ההליך המשפטי מתחילתו ועד להשגת התוצאה המשפטית הרצויה.

הסדרת מעמד מול הצבאי
הסדרת מעמד צבאי לשוהים בחו״ל

הסדרת מעמד מול הצבא

תחום שירות משפטי מרכזי נוסף המוצע על ידינו נועד לצורכי הסדרת מעמדם של נעדרים משירות מכל סיבה שהיא עקב שהייה זמנית, ממושכת או קבועה בחו"ל. במסגרת שירות זה, אנו מסייעים גם בתהליכי קבלת פטור משירות, שינוי פרופיל צבאי והתמודדות עם מצבי השתמטות או אי התייצבות לשירות.
הסדרת מעמד של נעדרים מהשירות

סיוע בקבלת פטור משירות ושינוי פרופיל

ייצוג משפטי לאנשי קבע
ייצוג משפטי לאנשי קבע

ייצוג אנשי קבע

כמשרד עורכי דין בעל התמחות בתחום המשפט הצבאי, אנו עוסקים בייצוג אנשי קבע במגוון רחב של סוגיות משפטיות לאורך כל תקופת השירות, לרבות ייצוג אנשי קבע המצויים לקראת סיום השירות מטעמים ארגוניים או מטעמים תפקודיים.

לקוחות ממליצים

עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו״ד פינרסקי היקר, ברצוני להודות לך על שירות יוצא מן הכלל.
מסירותך, מקצועיותך וטוב ליבך הם אלו שהופכים אותך לעו״ד המצויין שאתה!
יישר כח וכן ירבו עו״ד שכמותך.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יאיר מימון
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי הוא אדם עם לב ענק. .מקצוען ורציני נותן את כל כולו .קפדן .קשוב לחייל ולהורה .תמיד זמין לשאלות ותשובות.
אבי עזר לנו מאד ואנחנו ממליצים עליו בחום רב ,ובעיניים עצומות ,.
הכי חשוב זה לסמוך על עורך הדין . ואכן סמכנו עליו בכל רגע ורגע .

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אייל אזן
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

Thanks to the wonderful, patient, and hard working services provided by the attorney Avi Finarsky, I am now able to visit Israel, and my beloved friends and family, without an issue from the army!
He has represented me successfully and has done an great service for my family, thus allowing me to continue my educational pursuits in college.
I highly recommend him for anyone going through a similar dilemma. Thank you!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי Daniel F
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

נקלענו לבעיה שלא חשבנו שנצא ממנה, בזכות אבי והמשרד יצאנו ממנה תוך יום וחצי והגענו למצב מעולה. השירות של אבי היה צמוד מקצועי וזמין בצורה יוצאת דופן. ללא ספק הוא עורך הדין שתרצו לצדכם בשביל לצאת מכל סיטואציה ברוגע ובביטחון ולהגיע לתוצאות הכי טובות. תודה ענקית על הכל !

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יוליה ב
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי בפעם השניה!!!!!
עריקות של שנתיים וחצי . וחודש של שהות בכלא .
חודש של שגעונות , לחץ, דאגה , ביום של הדיון של אחי מדיון הפך למשפט ובו הוא שוחרר באותו יום אודות לאבי .
אני יכולה לומר שלא סתם בחרתי בך ועוד בפעם השניה זה רק מחזק את מה שאני חושבת לגבייך .
אין דרך להודות לך על כל מה שעשית בשבילנו ומעבר , רק אנשים שיבחרו בך יבינו בעצם מי אתה ומה אתה .
אתה לא רק עורך דין אתה בן אדם עם לב ענק , אכפתי , דואג , שלמען הילדים שצריכים את העזרה שלו הוא יעשה הכל !
שוב תודה רבה על הכל ❤
ממליצה בחום !!!!!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי טלאור כ
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו"ד אבי פינרסקי הוא העו"ד שתרצו לצידכם, מקצועי, יסודי, אנושי וילווה אתכם לאורך כל התהליך , זמינות מלאה וליווי אישי שאינו מובן מאליו! אין דברים כאלה! מרסל

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי מרסל ביטון
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אדם משכמו ומעלה ,עו״ד עם ידע נרחב בעיקר בתחום הדין הצבאי.ליווה אותי לאורך כל הדרך עם אוזן קשבת וסבלנית. המון מסירות הבאה לידי בטוי בזמינות תמידית 24/7 וידעת כל פרט בדקדקנות עד הפרט המינימלי ביותר בהקשר לתיק.
תודה על השעות הממושכות של עבודה ומאמצים
המושקעים בכדי להגיע ליעד הדרוש ולשביעות הרצון.
תודה רבה אבי, יותר ממליץ למעוניינים.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אופק כהן
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך הדין טיפל בתיק של אחי. אחי וכולנו המשפחה קיבלנו טיפול וליווי צמוד בכל הנוגע לחקירות, דיונים וכל מה שמסביב. הטיפול היה מקצועי ועורכי הדין של המשרד נענו בזמינות גבוהה לכל בקשה, שאלה, התייעצות ותמיד על הצד הטוב ביותר. חשוב לציין שהטיפול בתיק נעשה בצורה מקצועית, מהירה והביא לתוצאות טובות משציפינו ובמחיר הגון לחלוטין.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יובל ב
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

I highly recommend Avi Finarsky as he is very professional, respectfull and thoughtfull lawyer. You can trust him without any doubts because I will do everything possible to help you. His advices are always very wise and good to take.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי Emma J
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך דין אבי פינרסקי בין עורכי הדין הכי מדהימים שיצא לי לפגוש, מקצועי בתחום הפלילי הצבאי עזר לנו ובא לקראתנו במחיר בשירות ובאדיבות ולא הפסיק לדאוג גם בשעות לא שעות אני רוצה להודות מקרב לב על הכל וכל מי שייקח אי פעם את שירותיו לא יתאכזב לעולם בהבטחה!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי דני ל
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי,
בשמי ובשם משפחתי אני רוצה לומר לך המון תודה על הדרך שבזכותך עברה דיי בקלות
אני חייב לציין שלא האמנתי שאני אהיה בלב ובראש שקטים במהלך התקופה הלא נעימה אבל הראת לי אחרת..
על הנכונות ההתמדה המהירות העשייה הזמינות ועל המקצועיות אני אומר לך כול הכבוד והמון המון תודה

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי הד ט
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

כל מילה שנכתבה לפניי על עורך דין פינרסקי נכונה
הוא ליווה אותנו כאילו היינו בני משפחה
עבד בחריצות ובמקצוענות יתרה
היה נגיש ונתן מענה מהיר לכל שאלה
עקב אחרי בקשת הפטור של הבן שלי באופן יומיומי
עידכן אותנו בכל שלב בתהליך
אני כל כך שמחה שבחרנו בו המחיר היה הוגן לחלוטין
אין לנו מילים להודות לו ולהביע את הערכתנו על העבודה המצויינת שעשה וכמה היה
משמעותית היתה העזרה שלו להוצאת הפטור כשאנחנו מחוץ לישראל

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי סיגל ג
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

לפני כחודש אמי פנתה לאבי כאופציה אחרונה אל מול מערכת הצבא. הוא נענה לבקשה והגיע לעזור בשמחה רבה. אבי היה לצידי בכל שלב ושלב בתהליך ונתן ביטחון לי ולמשפחה שלי. בסוף פרק זמן קצר הגענו להישג הנדרש בעזרתו של אבי בהצלחה רבה. אין ספק שאבי תרם,עזר והדריך בכל התהליך. אין ספק שאמליץ עליו לכל מי שנזקק לעזרה אל מול המערכת הצבאית ובכלל.
תודה אבי,
בברכה חן.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי חן ש
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

בעקבות רילוקיישן משפחתי לארה"ב, פנינו לעו"ד פינרסקי על מנת להסדיר את מעמדו של בננו מול הצבא. קיבלנו יחס מקצועי ואישי. עו"ד פינרסקי היה זמין בכל שאלה ובכל שעה, מיהר לענות וכמובן השיג את התוצאה המקווה לשביעות רצוננו. מקצוען

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי גיל נ
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו"ד מעולה ומוכח עם קבלות! קשוב ומשקיע בלקוחות שלו אחד אחד, ממליץ בחום.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אלי ג
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי ליווה אותנו בתהליך כשהרגשנו אבודים, אבל קיבלנו מהתחלה הרושם שאנחנו בידיים טובות. אבי עו'ד מקצועי, אדיב וסבלני.
נענה לכל פנייה שלנו בכל שעה.
וכמובן מרוצים במבחן התוצאה.
רויטל

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי רויטל ע
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי, תודה בשמי ובשם הבן שלי שבזכותך סיימנו סאגה ממש לא נעימה.
הצלחת להכניס מעט שפיות במקרה בו המערכת המשפטית הצבאית איבדה פרופורציות.
יכולנו לסיים את הסיפור עם נזקים ארוכי טווח על מעשה שטות אך בעזרתך הפרשה נסגרה בהבנה והסכמה.
קיבלנו מקצוען ממוקד שמכיר את המערכת טוב מאד, יסודי וענייני והיום (ובדיעבד) אני שמח שסמכנו עליך.
הבן שלי כבר חזר לשרות סדיר, דבר שלא היה ברור מאליו בנסיבות אחרות.
תודה רבה על הטיפול המקצועני,

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי מאיר שלום
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

When we decided to move back to the US, we looked for a lawyer to help us release our son from the army. Avi was very professional and reliable. He was always responsive and willing to answer any questions we had throughout the whole process! We wholeheartedly recommend Avi

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי נעמי מ
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

תודה לא תסכם את הטיפול המקצועי והאישי שלך אבי. אין ספק שנתת מעצמך והצלחת להציל את המצב.
כולנו מודים לך ומאחלים לך רק הצלחה וטוב ממעמקי הלב!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי מיכאל ס
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך דין אבי פינרסקי, תודה רבה מכל הלב! על הטיפול המסור, על המקצועיות היוצאת מן הכלל שלך, על האמפטיה ועל ההבנה. אתה ליווית אותנו לכל אורך הדרך עד התוצאות הסופיות הרצויות אמנם שהדרך לא היתה קלה. אז שוב תודה רבה!
אנחנו ממליצים על עורך דין אבי פינרסקי לכל מה שקשור לענייני צבא בחום רב.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי סימונה א
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

תודה רבה לך אבי על העזרה
אתה איש מקצוע ואדם שקשוב לכל בעיה
הנגישות והנחישות והיחס החם זה דבר שלא מובן
תודה על העזרה 🙏❤️

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יעקב י
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

ברצוני למסור את תודתי הרבה לעו"ד אבי פינרסקי על הטיפול המקצועי הצמוד לכל אורך הדרך, המאמץ, מסירות וסבלנות.
ספיר.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי ספיק ק
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו״ד אבי פינרסקי עזר לי במקצועיות בעת שנפתח נגדי תיק כשהייתי סבור שאין אני אשם בו כלל. קבלתי ליווי מקצועי שעזר לי להציג את גרסתי ועמדתי לגורמי אכיפת החוק באופן הבהיר והמקצועי ביותר ולבסוף התיק נסגר.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי דניאל א
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

היי!
שמי אוריאל אברמוב!
עו"ד אבי פינרסקי נתן לי מענה מיידי בכל שאלה וכל שעה עם זה בבוקר הוא בלילה
עו"ד אבי היקר תודה רבה על השירות מדהים אמיתי ואיכותי!!)

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אוריאל א
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך דין מקצועי ברמה הכי גבוהה
בזכות המקצועיות והאישיות של אבי הגענו לתוצאות הרצויות
אבי ניהל את כל התהליך בצורה מדוייקת, מסודרת ומכובדת !
ואנו מרוצים ביותר מהשירות והאיכות !

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי ענבר ד
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי פינרסקי עזר לי עם תיק על החזקה ושימוש בסמים במהלך שירות צבאי.
הוא הבטיח לי שתוך חודש וחצי מהרגע שבאתי אליו הכל ייסגר ושבועיים בלבד אחרי שראיתי אותו פעם ראשונה נסגר התיק, בוטל הכתב אישום ולא נרשם שום אישום פלילי.
עורך דין אמין ומקצועי ויודעים שיש על מי לסמוך.
ממליץ בחום!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי עידן ה
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו"ד פינרסקי עזר לנו להחזיר את המעמד של אח שלי מול לשכת הגיוס. למרות כל הקשיים שכרוכים בנסיונות לתקשר עם גוף ביורוקרטי, עו"ד פינרסקי הצליח בכך והשיג עבורנו את התוצאות הרצויות והנכונות. הוא היה מקצועי, נחמד, ואינפורמטיבי מתחילת התהליך ועד סופו.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אביטל ק
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

בן אדם מקסים עם נשמה גדולה ולב זהב
תמיד נמצא כדי לעזור עושה עבודה מסודרת ופשוט אלוףףף המון תודות על הכל !! 👏👏👍👏👏

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אלי י

צרו עמנו קשר

לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם