עורך דין צבאי אבי פינרסקי
עורך דין לענייני צבא אבי פינרסקי צור קשר עם עוד צבאי אבי פינרסקי

מידע מקצועי

עריקות? נפקדות? השתמטות? המאמר שיעשה לכם סדר בבלאגן

עריקות? נפקדות? השתמטות? המאמר שיעשה לכם סדר בבלאגן

עולם המונחים הצבאי, בעיקר זה שנוגע לעבירות של היעדר מן השירות מבלבל קצת, ולא סתם. התמונה המשפטית של הנעדרים מן השירות היא תמונה מורכבת ומסובכת. חיילים אשר נאלצו להיעדר מן השירות הצבאי לא תמיד יודעים מהו קו הגבול בין עריקות מהצבא לנפקדות, ומהו רף ההעמדה לדין בבית הדין הצבאי. יותר חשוב מכך, חיילים לא יודעים מה ההשלכות של אותה העמדה לדין.

מטבע הדברים מדובר במתן מושג בסיסי בלבד וכמובן שאין מדובר בתחליף פרטני לייעוץ משפטי, מכיוון שמטבע הדברים המצב המשפטי מורכב הרבה יותר וישנם הרבה סעיפי חוק, פקודות ופסקי דין להכיר.

נפקדות בצבא, עריקות ומה שביניהם

ראשית חשוב להסביר, כי המונחים "נפקדות" ו"עריקות" הם מונחים שלישותיים ולמעשה אין למונחים אלו כמעט השלכה משפטית. מי שעומד לדין, בין אם בדין משמעתי ובין אם בפני בית הדין הצבאי הרי שהעבירה שתיוחס לו היא "היעדר מן השירות שלא ברשות". כלומר, גם אם נעדרת יום וגם אם שנה, העבירה היא אותה עבירה ואין למעשה כל אבחנה לעניין זה בין "עריק" ל"נפקד". מי שלא התייצב לשירות כלל מכונה בבתי הדין "משתמט" (גם כאן אין מדובר בהגדרה בחוק).

מה האבחנה המשמעותית?

האבחנה היא ברף ההעמדה לדין של הפרקליטות הצבאית. הרף למעשה קובע מי החייל שיובא, ככלל לבית הדין הצבאי, ומי יובא ככלל לשיפוט בפני קצין שיפוט צבאי, שסמכויות הענישה שלו מוגבלות יותר. הרף נקבע לא לפי המונח השלישותי אלא לפי מספר ימי ההיעדרות.

גם רף ההעמדה לדין ,הוא רף שהוא "גמיש" ונתון לשיקול דעת הפרקליט. לדוגמה, גם אם חייל מסויים חצה את רף ההעמדה לדין, עדיין ניתן יהיה לשכנע את הפרקליט, במקרים מסויימים, לבטל את כתב האישום (או אם פונים בזמן הנכון מראש – לשכנעו שלא להגיש את כתב האישום). מנגד, לעיתים במקרים של נסיבות חומרה מסויימות (כמו לדוגמה היעדרות מן השירות במהלך לחימה) יכול הפרקליט להחליט ולהורות על הגשת כתב האישום גם אם הרף להעמדה לדין לא נחצה.

מה ההשלכות של העמדה לדין בפני בית דין צבאי אל מול קצין שיפוט?

שיפוט בפני קצין – סמכויות השיפוט של קצין השיפוט מוגבלות מאוד, ותלויות בדרגה של קצין השיפוט.

שיפוט בפני בית הדין הצבאי – סמכות השיפוט של בית דין צבאי כבולה למקסימום בחוק (שלש שנות מאסר במקרה של היעדר מן השירות שלא ברשות, אך כמובן שמטבע הדברים כל עניין נשקל אינדיבידואלית והעונשים שנגזרים רחוקים מאוד מהעונש המקסימלי). אם חייל נדון בפני שופט אחד המקסימום אשר אותו שופט יכול להטיל עליו בגין התיק הנוכחי מוגבל לשנת מאסר, ואילו הרכב יכול להטיל גם מעל שנת מאסר.
לשיפוט בבית דין נלווה גם תנאי אשר יכול להיות ארוך מאוד, ורישום פלילי (לעיתים "מופחת" ולעיתים "מלא", אשר כל אחד משפיע על החיים האזרחיים, אך כמובן בצורה שונה מאוד)

אז מהו הרף להעמדה לדין?

כאמור גם הרף הוא גמיש ותלוי בשיקול דעת הפרקליט, כאשר ניתן לשכנע את הפרקליט לעיתים גם שלא להגיש כתב אישום או לבטל כתב אישום ולהעביר את השיפוט מבית הדין לקצין השיפוט. בגדול, היעדרות משירות סדיר מעל 75 ימים (במצטבר, כלומר סופרים יחד את ימי ההעדרות הקודמים), היעדרות מן הבקו"ם 125 ימים (במצטבר),השתמטות של מעל לשנה והיעדרות משירות מילואים למעלה משנה.

לעיתים מועמדים לדין חיילים בגין עבירה של "עריקה", שהיא שונה מהעבירה הנפוצה יותר של "היעדר מן השירות שלא ברשות", העבירה עליה עומדים לדין רוב החיילים, והיא גוררת רישום פלילי מלא ועונשים משמעותיים הרבה יותר. בגין עבירה זו מועמדים חיילים אשר נעדרו תקופות ממושכות מאוד, מתוך כוונה שלא לחזור לשירות.
במקרה של חשד לעבירת "עריקה" חשוב להתייעץ עוד בטרם החקירה הראשונה ולנסות ולהביא להעמדה לדין בעבירה פחותה של "היעדר מן השירות שלא ברשות", מכיוון שהפער בענישה משמעותי. גם לאחר הגשת כתב האישום, יש כמובן מה לעשות, כדי לנסות להמיר את הסעיף.

רף ההעמדה לדין בגין עבירת עריקה הוא מעל שבע שנות היעדרות בגין השתמטות, מעל שלוש שנים בגין היעדרות משירות סדיר ומעל ארבע שנים של היעדרות מן הבקו"ם. גם כאן כמובן ניתן לשכנע לא אחת את הפרקליט להמיר את הסעיף או לקצר את התקופה. אם לא מצליחים לשכנע את הפרקליט הרי שיש, בדרך כלל, לנהל את התיק בהוכחות מול בית הדין כדי לנסות לשכנע את בית הדין להמירו.

ייצוג מקצועי בבית הדין הצבאי

חשוב לציין כי בכל תיק יש מה לעשות כדי להתמודד עם רוע הגזירה. בין אם לחייל מסויים מגיע פטור והוא אינו בקיא בהליכי השחרור, בין אם יש נסיבות מסויימות להקלה בעונש ולעיתים גם קיימות נסיבות אשר יכולות להביא לביטול כתב האישום.

בעבירות של השתמטות הרי שהתמונה מורכבת הרבה יותר, מכיוון שחוץ מהעובדה שהחייל לא היה בשירות, על התביעה להוכיח כי אותו חייל ידע שקראו לו לשירות ביטחון, וכי קראו לו כדין לשירות ביטחון. לא אחת לתביעה יש קושי להוכיח את חוקיות הגיוס לשירות, דבר אשר מוביל לא אחת לביטול כתבי אישום או ענישה מקלה (לדוגמה – אם מי שחתם על הצו לא היה מוסמך לעשות כן, אם בחורה מסויימת הגישה תצהיר דת והתביעה לא יכולה להוכיח, מכיוון שעליה מוטל הנטל לעשות כן, כי היא איחרה בהגשת התצהיר ועוד מקרים רבים ומגוונים אשר על עורך הדין המייצג להכיר בצורה מעמיקה).

כמובן שיש חשיבות רבה בייצוג מקצועי ומנוסה כדי למצות את הזכויות, ההליכים המנהליים וההליכים מול בית הדין כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

עריקות מהצבא היא עבירה חמורה ועלולה להיות בעלת השלכות חמורות. לכן, חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין צבאי עריקות אם אתם עומדים בפני אישומי עריקה. עורך דין עריקות יוכל להבין את המורכבות של תיקים מסוג זה ולספק ייעוץ משפטי כיצד לנהוג בתיק הספציפי שלך. עורך דין צבאי יוכל לספק הנחיות כיצד להתגונן מפני כל האשמות שייתכן שהוגשו נגדך. יתר על כן, נעזור לך להבין את זכויותיך בעניינים כאלה ולהבטיח שתקבל משפט הוגן.

המאמר הזה נועד לתת לקורא מידע בסיסי על המצב המשפטי, כאשר הניסיון הוא לספק מידע בצורה הנגישה ביותר, ולא לסבך (מדי…) עם הפניות לפקודות, ההנחיות וסעיפי החוק הרבים, עליהם למעשה מבוסס המצב המשפטי.
כאמור המאמר נועד לתת מושג כללי ובסיסי, ממש על קצה המזלג, על המצב המשפטי והזכויות של החיילים אשר נחשדים בהיעדרות מן השירות. המצב המשפטי בעבירות אלו הוא מורכב מאוד.

מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, ייעוץ או הכוונה – צרו איתנו קשר!

מאמרים נוספיםשירותי המשרד

משפט צבאי
ייעוץ בחקירות מצ״ח בבית הדין הצבאי

ייעוץ בחקירות מצ״ח בבית הדין הצבאי

אנו מתמחים במתן שירותי ייעוץ משפטי לקראת ובמהלך חקירות מצ"ח לנחשדים/מואשמים במגוון רחב של עבירות בתחום המשפט הצבאי. בנוסף, אנו עוסקים ומתמחים בשירותי ייצוג בבתי הדין הצבאיים וניהול ההליך המשפטי מתחילתו ועד להשגת התוצאה המשפטית הרצויה.

הסדרת מעמד מול הצבאי
הסדרת מעמד צבאי לשוהים בחו״ל

הסדרת מעמד מול הצבא

תחום שירות משפטי מרכזי נוסף המוצע על ידינו נועד לצורכי הסדרת מעמדם של נעדרים משירות מכל סיבה שהיא עקב שהייה זמנית, ממושכת או קבועה בחו"ל. במסגרת שירות זה, אנו מסייעים גם בתהליכי קבלת פטור משירות, שינוי פרופיל צבאי והתמודדות עם מצבי השתמטות או אי התייצבות לשירות.
הסדרת מעמד של נעדרים מהשירות

סיוע בקבלת פטור משירות ושינוי פרופיל

ייצוג משפטי לאנשי קבע
ייצוג משפטי לאנשי קבע

ייצוג אנשי קבע

כמשרד עורכי דין בעל התמחות בתחום המשפט הצבאי, אנו עוסקים בייצוג אנשי קבע במגוון רחב של סוגיות משפטיות לאורך כל תקופת השירות, לרבות ייצוג אנשי קבע המצויים לקראת סיום השירות מטעמים ארגוניים או מטעמים תפקודיים.

לקוחות ממליצים

עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו״ד פינרסקי היקר, ברצוני להודות לך על שירות יוצא מן הכלל.
מסירותך, מקצועיותך וטוב ליבך הם אלו שהופכים אותך לעו״ד המצויין שאתה!
יישר כח וכן ירבו עו״ד שכמותך.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יאיר מימון
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי הוא אדם עם לב ענק. .מקצוען ורציני נותן את כל כולו .קפדן .קשוב לחייל ולהורה .תמיד זמין לשאלות ותשובות.
אבי עזר לנו מאד ואנחנו ממליצים עליו בחום רב ,ובעיניים עצומות ,.
הכי חשוב זה לסמוך על עורך הדין . ואכן סמכנו עליו בכל רגע ורגע .

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אייל אזן
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

Thanks to the wonderful, patient, and hard working services provided by the attorney Avi Finarsky, I am now able to visit Israel, and my beloved friends and family, without an issue from the army!
He has represented me successfully and has done an great service for my family, thus allowing me to continue my educational pursuits in college.
I highly recommend him for anyone going through a similar dilemma. Thank you!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי Daniel F
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

נקלענו לבעיה שלא חשבנו שנצא ממנה, בזכות אבי והמשרד יצאנו ממנה תוך יום וחצי והגענו למצב מעולה. השירות של אבי היה צמוד מקצועי וזמין בצורה יוצאת דופן. ללא ספק הוא עורך הדין שתרצו לצדכם בשביל לצאת מכל סיטואציה ברוגע ובביטחון ולהגיע לתוצאות הכי טובות. תודה ענקית על הכל !

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יוליה ב
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי בפעם השניה!!!!!
עריקות של שנתיים וחצי . וחודש של שהות בכלא .
חודש של שגעונות , לחץ, דאגה , ביום של הדיון של אחי מדיון הפך למשפט ובו הוא שוחרר באותו יום אודות לאבי .
אני יכולה לומר שלא סתם בחרתי בך ועוד בפעם השניה זה רק מחזק את מה שאני חושבת לגבייך .
אין דרך להודות לך על כל מה שעשית בשבילנו ומעבר , רק אנשים שיבחרו בך יבינו בעצם מי אתה ומה אתה .
אתה לא רק עורך דין אתה בן אדם עם לב ענק , אכפתי , דואג , שלמען הילדים שצריכים את העזרה שלו הוא יעשה הכל !
שוב תודה רבה על הכל ❤
ממליצה בחום !!!!!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי טלאור כ
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו"ד אבי פינרסקי הוא העו"ד שתרצו לצידכם, מקצועי, יסודי, אנושי וילווה אתכם לאורך כל התהליך , זמינות מלאה וליווי אישי שאינו מובן מאליו! אין דברים כאלה! מרסל

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי מרסל ביטון
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אדם משכמו ומעלה ,עו״ד עם ידע נרחב בעיקר בתחום הדין הצבאי.ליווה אותי לאורך כל הדרך עם אוזן קשבת וסבלנית. המון מסירות הבאה לידי בטוי בזמינות תמידית 24/7 וידעת כל פרט בדקדקנות עד הפרט המינימלי ביותר בהקשר לתיק.
תודה על השעות הממושכות של עבודה ומאמצים
המושקעים בכדי להגיע ליעד הדרוש ולשביעות הרצון.
תודה רבה אבי, יותר ממליץ למעוניינים.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אופק כהן
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך הדין טיפל בתיק של אחי. אחי וכולנו המשפחה קיבלנו טיפול וליווי צמוד בכל הנוגע לחקירות, דיונים וכל מה שמסביב. הטיפול היה מקצועי ועורכי הדין של המשרד נענו בזמינות גבוהה לכל בקשה, שאלה, התייעצות ותמיד על הצד הטוב ביותר. חשוב לציין שהטיפול בתיק נעשה בצורה מקצועית, מהירה והביא לתוצאות טובות משציפינו ובמחיר הגון לחלוטין.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יובל ב
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

I highly recommend Avi Finarsky as he is very professional, respectfull and thoughtfull lawyer. You can trust him without any doubts because I will do everything possible to help you. His advices are always very wise and good to take.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי Emma J
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך דין אבי פינרסקי בין עורכי הדין הכי מדהימים שיצא לי לפגוש, מקצועי בתחום הפלילי הצבאי עזר לנו ובא לקראתנו במחיר בשירות ובאדיבות ולא הפסיק לדאוג גם בשעות לא שעות אני רוצה להודות מקרב לב על הכל וכל מי שייקח אי פעם את שירותיו לא יתאכזב לעולם בהבטחה!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי דני ל
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי,
בשמי ובשם משפחתי אני רוצה לומר לך המון תודה על הדרך שבזכותך עברה דיי בקלות
אני חייב לציין שלא האמנתי שאני אהיה בלב ובראש שקטים במהלך התקופה הלא נעימה אבל הראת לי אחרת..
על הנכונות ההתמדה המהירות העשייה הזמינות ועל המקצועיות אני אומר לך כול הכבוד והמון המון תודה

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי הד ט
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

כל מילה שנכתבה לפניי על עורך דין פינרסקי נכונה
הוא ליווה אותנו כאילו היינו בני משפחה
עבד בחריצות ובמקצוענות יתרה
היה נגיש ונתן מענה מהיר לכל שאלה
עקב אחרי בקשת הפטור של הבן שלי באופן יומיומי
עידכן אותנו בכל שלב בתהליך
אני כל כך שמחה שבחרנו בו המחיר היה הוגן לחלוטין
אין לנו מילים להודות לו ולהביע את הערכתנו על העבודה המצויינת שעשה וכמה היה
משמעותית היתה העזרה שלו להוצאת הפטור כשאנחנו מחוץ לישראל

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי סיגל ג
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

לפני כחודש אמי פנתה לאבי כאופציה אחרונה אל מול מערכת הצבא. הוא נענה לבקשה והגיע לעזור בשמחה רבה. אבי היה לצידי בכל שלב ושלב בתהליך ונתן ביטחון לי ולמשפחה שלי. בסוף פרק זמן קצר הגענו להישג הנדרש בעזרתו של אבי בהצלחה רבה. אין ספק שאבי תרם,עזר והדריך בכל התהליך. אין ספק שאמליץ עליו לכל מי שנזקק לעזרה אל מול המערכת הצבאית ובכלל.
תודה אבי,
בברכה חן.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי חן ש
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

בעקבות רילוקיישן משפחתי לארה"ב, פנינו לעו"ד פינרסקי על מנת להסדיר את מעמדו של בננו מול הצבא. קיבלנו יחס מקצועי ואישי. עו"ד פינרסקי היה זמין בכל שאלה ובכל שעה, מיהר לענות וכמובן השיג את התוצאה המקווה לשביעות רצוננו. מקצוען

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי גיל נ
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו"ד מעולה ומוכח עם קבלות! קשוב ומשקיע בלקוחות שלו אחד אחד, ממליץ בחום.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אלי ג
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי ליווה אותנו בתהליך כשהרגשנו אבודים, אבל קיבלנו מהתחלה הרושם שאנחנו בידיים טובות. אבי עו'ד מקצועי, אדיב וסבלני.
נענה לכל פנייה שלנו בכל שעה.
וכמובן מרוצים במבחן התוצאה.
רויטל

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי רויטל ע
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי, תודה בשמי ובשם הבן שלי שבזכותך סיימנו סאגה ממש לא נעימה.
הצלחת להכניס מעט שפיות במקרה בו המערכת המשפטית הצבאית איבדה פרופורציות.
יכולנו לסיים את הסיפור עם נזקים ארוכי טווח על מעשה שטות אך בעזרתך הפרשה נסגרה בהבנה והסכמה.
קיבלנו מקצוען ממוקד שמכיר את המערכת טוב מאד, יסודי וענייני והיום (ובדיעבד) אני שמח שסמכנו עליך.
הבן שלי כבר חזר לשרות סדיר, דבר שלא היה ברור מאליו בנסיבות אחרות.
תודה רבה על הטיפול המקצועני,

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי מאיר שלום
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

When we decided to move back to the US, we looked for a lawyer to help us release our son from the army. Avi was very professional and reliable. He was always responsive and willing to answer any questions we had throughout the whole process! We wholeheartedly recommend Avi

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי נעמי מ
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

תודה לא תסכם את הטיפול המקצועי והאישי שלך אבי. אין ספק שנתת מעצמך והצלחת להציל את המצב.
כולנו מודים לך ומאחלים לך רק הצלחה וטוב ממעמקי הלב!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי מיכאל ס
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך דין אבי פינרסקי, תודה רבה מכל הלב! על הטיפול המסור, על המקצועיות היוצאת מן הכלל שלך, על האמפטיה ועל ההבנה. אתה ליווית אותנו לכל אורך הדרך עד התוצאות הסופיות הרצויות אמנם שהדרך לא היתה קלה. אז שוב תודה רבה!
אנחנו ממליצים על עורך דין אבי פינרסקי לכל מה שקשור לענייני צבא בחום רב.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי סימונה א
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

תודה רבה לך אבי על העזרה
אתה איש מקצוע ואדם שקשוב לכל בעיה
הנגישות והנחישות והיחס החם זה דבר שלא מובן
תודה על העזרה 🙏❤️

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יעקב י
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

ברצוני למסור את תודתי הרבה לעו"ד אבי פינרסקי על הטיפול המקצועי הצמוד לכל אורך הדרך, המאמץ, מסירות וסבלנות.
ספיר.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי ספיק ק
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו״ד אבי פינרסקי עזר לי במקצועיות בעת שנפתח נגדי תיק כשהייתי סבור שאין אני אשם בו כלל. קבלתי ליווי מקצועי שעזר לי להציג את גרסתי ועמדתי לגורמי אכיפת החוק באופן הבהיר והמקצועי ביותר ולבסוף התיק נסגר.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי דניאל א
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

היי!
שמי אוריאל אברמוב!
עו"ד אבי פינרסקי נתן לי מענה מיידי בכל שאלה וכל שעה עם זה בבוקר הוא בלילה
עו"ד אבי היקר תודה רבה על השירות מדהים אמיתי ואיכותי!!)

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אוריאל א
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך דין מקצועי ברמה הכי גבוהה
בזכות המקצועיות והאישיות של אבי הגענו לתוצאות הרצויות
אבי ניהל את כל התהליך בצורה מדוייקת, מסודרת ומכובדת !
ואנו מרוצים ביותר מהשירות והאיכות !

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי ענבר ד
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי פינרסקי עזר לי עם תיק על החזקה ושימוש בסמים במהלך שירות צבאי.
הוא הבטיח לי שתוך חודש וחצי מהרגע שבאתי אליו הכל ייסגר ושבועיים בלבד אחרי שראיתי אותו פעם ראשונה נסגר התיק, בוטל הכתב אישום ולא נרשם שום אישום פלילי.
עורך דין אמין ומקצועי ויודעים שיש על מי לסמוך.
ממליץ בחום!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי עידן ה
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו"ד פינרסקי עזר לנו להחזיר את המעמד של אח שלי מול לשכת הגיוס. למרות כל הקשיים שכרוכים בנסיונות לתקשר עם גוף ביורוקרטי, עו"ד פינרסקי הצליח בכך והשיג עבורנו את התוצאות הרצויות והנכונות. הוא היה מקצועי, נחמד, ואינפורמטיבי מתחילת התהליך ועד סופו.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אביטל ק
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

בן אדם מקסים עם נשמה גדולה ולב זהב
תמיד נמצא כדי לעזור עושה עבודה מסודרת ופשוט אלוףףף המון תודות על הכל !! 👏👏👍👏👏

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אלי י

צרו עמנו קשר

לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם