עורך דין צבאי אבי פינרסקי
עורך דין לענייני צבא אבי פינרסקי צור קשר עם עוד צבאי אבי פינרסקי

שירותי המשרד

ייצוג אנשי קבע בסיום שירות מטעמים ארגוניים

ייצוג אנשי קבע בסיום שירות מטעמים ארגוניים

במאמרים הקודמים, דנו בהוראות כלליות לגבי שחרור ביוזמת משרת הקבע ושחרור ביוזמת צה"ל, הפעם נרצה לדון בשחרור משירות קבע מטעמים ארגוניים, זה נצלול, לפקודה המסדירה שחרור מטעמים אלו, מהן עילות השחרור מטעמים ארגוניים, נדון בעבודת הבחינה של צה"ל לפני החלטה לשחרר מטעמים ארגוניים, וכן נדון גם בזכות הערעור שעומדת לכם.

פקודת הפיקוד העליון 3.0508 (הפ"ע 3.0508) קובעת את נוהל שחרורם של משרתי הקבע מטעמים הנקראים "טעמים ארגוניים". ראשית, הפקודה מתייחסת למונח "גיל מרבי", מהו? הגיל המירבי הוא הגיל המינימאלי לפרישה פחות שנתיים, כלומר לקצינים הגיל הוא 40 ואילו לנגדים 45. הפקודה מבדילה בין משרתי קבע (קצינים ונגדים) שהחלו שירותם במודל 2010, כלומר משרתים שעוד לא הגיעו ל"גיל המרבי" או שהגיעו אליו אבל עוד לא השלימו 8 שנים בשירות לבין משרתים במודל 2016, שמתייחס לקצינים אשר לא הגיעו לגיל המרבי או לחילופין הגיעו אליו אבל עוד לא השלימו 14 שנים בשירות. עד כאן קצת הגדרות כדי לבסס את הבנתכם.

הפקודה מתייחסת למשרתי קבע אלו כ"אוכלוסיית היעד" של הפקודה, ואת האוכלוסייה הזו ניתן לשחרר מטעמים ארגוניים הקשורים בהיקף כוח האדם בצה"ל. נציין כי יש עוד אפיק שחרור המבוסס על פקודה אחרת, בו נדון במאמר אחר.

עילות השחרור לפי הפקודה הן: צמצמום הכוחות הסדירים ("צכ"ס") אשר יכולה לעלות בגין שינוי ארגוני פנימי, ואי מעבר ל"שלב הבא" בקבע כלומר: משרת קבע קצר שלא מצאו לו תפקיד קבע ראשוני, קבע ראשוני שלא מצאו לו תפקיד בקבע מובהק ומשרת קבע מובהק שלא מצאו לו תפקיד בקבע הבכיר. ארבעת מקרים אלו הם העילות בהן הפקודה חלה.

ההחלטה על שחרור של קצין/נגד זה או אחר מתבצעת ע"י הגורם המוסמך, אשר מחויב לבצע עבודת מיון לפני החלטה על שחרור חייל קבע וזאת כדי להתמודד עם טיעון "ההפליה", כלומר שצה"ל מפטר את אחד ולא אחר מסיבות של שיקולים זרים. הגורם המוסמך מבצע עבודת מטה בה נבחנים כלל השיקולים והנסיבות שיש לשקול לפני החלטה לשחרר חייל קבע כזה או אחר. חשוב לציין, מותר לכם (ואף בגדר 'חובה') לדרוש את תוצרי עבודת המטה הזו כחלק מהליך הערעור ואף לפני כן, לפני קיום הריאיון עם הגורם המוסמך. הגורם המוסמך ישקול את השיקולים הבאים בעודו בוחן האם לשחרר את משרת הקבע בעילת צמצמום הכוחות הסדירים: הדירוג החילי; חוות דעת תקופתיות; הערכות עמיתים; מסלול השירות והסיכוי קידום והשיבוץ העתידי של החייל.

מעבר לשיקולים אלו, הגורם המוסמך מחויב לשקול גם נסיבות אישיות כגון סוג הקבע (אם מדובר במי שמשרת בקבע בכיר, הגורם המוסמך צריך לשקול  זאת), האם בן או בת זוג של משרת הקבע שוחרר בשנתיים האחרונות משירות קבע גם כן? האם משרת הקבע מצוי במצב אישי חריג כגון ראש משפחה חד הורית? ועוד.

הליך השחרור

שחרור בתאריך תום השירות (תת"ש) אם מדובר במשרת קבע קצר או קבע ראשוני (שהשלים שנה ראשונה בשירות הקבע) יכול להתבצע על בסיס החלטה של אל"מ ומעלה שקיבל את אישורו של רע"ן הסגל של החיל. החלטה כזו יכולה להתבצע רק לאחר שניתנה לכם הזכות לטעון בפניו את טענותיכם.

מה לגבי שחרור של משרת בקבע מובהק שהשלים לפחות שנה אחת בשירות הקבע? מוקנית לגורם המוסמך הסמכות להודיע למשרת הקבע בהתראה של שלושה חודשים מראש כי אין בכוונת צה"ל להאריך את ההתקשרות בין החייל לבין הצבא. בהודעה שתקבלו אתם אמורים לראות את הנימוקים לשחרור ואת הזימון לבוא ולטעון, כפי שאתם זכאים, בפני הגורם המוסמך.

קצת על זכות הטיעון

צה"ל מחויב לזמן אתכם לריאיון שיעריך בפני הגורם המוסמך תוך 21 ימים מיום קבלת ההודעה על כוונה לשחרר אתכם. חשוב להבהיר שוויתור על הגעה לראיון זה, משמעה וויתור על זכות הטיעון ובמילים אחרות תחרוץ את גורלכם. חשוב לציין, מותר לכם לדרוש את תוצרי עבודת המטה הזו כחלק מהליך הערעור ואף לפני כן, לפני קיום הריאיון עם הגורם המוסמך. חשוב להבין את זה כי בלי חומר זה יהיה לכם קשה לטעון ששחרורכם הוא לא מוצדק ובנוסף בהליך משפטי, כגון ערעור מסמך זה יהווה סלע המחלוקת העיקרי.

זכות הערעור

יש לכם זכות לערער על ההחלטה! החלטה ראשונית לשחרר אתכם, אין משמעה כי נחרץ גורלכם, אתם יכולים להיאבק בכך. את הערעור מגישים לגורם הרלוונטי בהתאם לסוג הקבע בו שירתם טרם השחרור, ובהתאם לעילה בה שוחררתם. מיום קבלת ההודעה יש לכם 30 ימים להגיש את הערעור, אל תתמהמהו עם זה שכן איחור בהגשת הערעור יכול להוביל לדחיית כל הטענות שלכם. הגורם הרלוונטי שמקבל את הערעור שלכם יבחן אותו ובסופו יחליט האם לקבלו או לדחותו. תהליך הערעור לראש אכ"א הינו תהליך קריטי לעתידכם ולכן חשוב לקבל ייעוץ משפטי לפני הגשת הערעור. הוראות צה"ל לעניין פיטורים וסיום העסקת בטרם עת של חיילי הקבע אינן תמיד ברורות ובהחלט ישנם מקרים בהם הליך הפיטורים הוא בניגוד להוראות הפקודה. אנחנו כאן כדי לעזור לכם לעבור את התהליך הזה ולמצוא את הדרך הטובה ביותר לסיים את ההליך תוך שימת דגש על הפן המשפטי שבהליך שכזה.

שירותים נוספים

לקוחות ממליצים

עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו״ד פינרסקי היקר, ברצוני להודות לך על שירות יוצא מן הכלל.
מסירותך, מקצועיותך וטוב ליבך הם אלו שהופכים אותך לעו״ד המצויין שאתה!
יישר כח וכן ירבו עו״ד שכמותך.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יאיר מימון
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי הוא אדם עם לב ענק. .מקצוען ורציני נותן את כל כולו .קפדן .קשוב לחייל ולהורה .תמיד זמין לשאלות ותשובות.
אבי עזר לנו מאד ואנחנו ממליצים עליו בחום רב ,ובעיניים עצומות ,.
הכי חשוב זה לסמוך על עורך הדין . ואכן סמכנו עליו בכל רגע ורגע .

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אייל אזן
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

Thanks to the wonderful, patient, and hard working services provided by the attorney Avi Finarsky, I am now able to visit Israel, and my beloved friends and family, without an issue from the army!
He has represented me successfully and has done an great service for my family, thus allowing me to continue my educational pursuits in college.
I highly recommend him for anyone going through a similar dilemma. Thank you!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי Daniel F
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

נקלענו לבעיה שלא חשבנו שנצא ממנה, בזכות אבי והמשרד יצאנו ממנה תוך יום וחצי והגענו למצב מעולה. השירות של אבי היה צמוד מקצועי וזמין בצורה יוצאת דופן. ללא ספק הוא עורך הדין שתרצו לצדכם בשביל לצאת מכל סיטואציה ברוגע ובביטחון ולהגיע לתוצאות הכי טובות. תודה ענקית על הכל !

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יוליה ב
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי בפעם השניה!!!!!
עריקות של שנתיים וחצי . וחודש של שהות בכלא .
חודש של שגעונות , לחץ, דאגה , ביום של הדיון של אחי מדיון הפך למשפט ובו הוא שוחרר באותו יום אודות לאבי .
אני יכולה לומר שלא סתם בחרתי בך ועוד בפעם השניה זה רק מחזק את מה שאני חושבת לגבייך .
אין דרך להודות לך על כל מה שעשית בשבילנו ומעבר , רק אנשים שיבחרו בך יבינו בעצם מי אתה ומה אתה .
אתה לא רק עורך דין אתה בן אדם עם לב ענק , אכפתי , דואג , שלמען הילדים שצריכים את העזרה שלו הוא יעשה הכל !
שוב תודה רבה על הכל ❤
ממליצה בחום !!!!!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי טלאור כ
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו"ד אבי פינרסקי הוא העו"ד שתרצו לצידכם, מקצועי, יסודי, אנושי וילווה אתכם לאורך כל התהליך , זמינות מלאה וליווי אישי שאינו מובן מאליו! אין דברים כאלה! מרסל

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי מרסל ביטון
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אדם משכמו ומעלה ,עו״ד עם ידע נרחב בעיקר בתחום הדין הצבאי.ליווה אותי לאורך כל הדרך עם אוזן קשבת וסבלנית. המון מסירות הבאה לידי בטוי בזמינות תמידית 24/7 וידעת כל פרט בדקדקנות עד הפרט המינימלי ביותר בהקשר לתיק.
תודה על השעות הממושכות של עבודה ומאמצים
המושקעים בכדי להגיע ליעד הדרוש ולשביעות הרצון.
תודה רבה אבי, יותר ממליץ למעוניינים.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אופק כהן
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך הדין טיפל בתיק של אחי. אחי וכולנו המשפחה קיבלנו טיפול וליווי צמוד בכל הנוגע לחקירות, דיונים וכל מה שמסביב. הטיפול היה מקצועי ועורכי הדין של המשרד נענו בזמינות גבוהה לכל בקשה, שאלה, התייעצות ותמיד על הצד הטוב ביותר. חשוב לציין שהטיפול בתיק נעשה בצורה מקצועית, מהירה והביא לתוצאות טובות משציפינו ובמחיר הגון לחלוטין.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יובל ב
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

I highly recommend Avi Finarsky as he is very professional, respectfull and thoughtfull lawyer. You can trust him without any doubts because I will do everything possible to help you. His advices are always very wise and good to take.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי Emma J
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך דין אבי פינרסקי בין עורכי הדין הכי מדהימים שיצא לי לפגוש, מקצועי בתחום הפלילי הצבאי עזר לנו ובא לקראתנו במחיר בשירות ובאדיבות ולא הפסיק לדאוג גם בשעות לא שעות אני רוצה להודות מקרב לב על הכל וכל מי שייקח אי פעם את שירותיו לא יתאכזב לעולם בהבטחה!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי דני ל
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי,
בשמי ובשם משפחתי אני רוצה לומר לך המון תודה על הדרך שבזכותך עברה דיי בקלות
אני חייב לציין שלא האמנתי שאני אהיה בלב ובראש שקטים במהלך התקופה הלא נעימה אבל הראת לי אחרת..
על הנכונות ההתמדה המהירות העשייה הזמינות ועל המקצועיות אני אומר לך כול הכבוד והמון המון תודה

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי הד ט
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

כל מילה שנכתבה לפניי על עורך דין פינרסקי נכונה
הוא ליווה אותנו כאילו היינו בני משפחה
עבד בחריצות ובמקצוענות יתרה
היה נגיש ונתן מענה מהיר לכל שאלה
עקב אחרי בקשת הפטור של הבן שלי באופן יומיומי
עידכן אותנו בכל שלב בתהליך
אני כל כך שמחה שבחרנו בו המחיר היה הוגן לחלוטין
אין לנו מילים להודות לו ולהביע את הערכתנו על העבודה המצויינת שעשה וכמה היה
משמעותית היתה העזרה שלו להוצאת הפטור כשאנחנו מחוץ לישראל

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי סיגל ג
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

לפני כחודש אמי פנתה לאבי כאופציה אחרונה אל מול מערכת הצבא. הוא נענה לבקשה והגיע לעזור בשמחה רבה. אבי היה לצידי בכל שלב ושלב בתהליך ונתן ביטחון לי ולמשפחה שלי. בסוף פרק זמן קצר הגענו להישג הנדרש בעזרתו של אבי בהצלחה רבה. אין ספק שאבי תרם,עזר והדריך בכל התהליך. אין ספק שאמליץ עליו לכל מי שנזקק לעזרה אל מול המערכת הצבאית ובכלל.
תודה אבי,
בברכה חן.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי חן ש
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

בעקבות רילוקיישן משפחתי לארה"ב, פנינו לעו"ד פינרסקי על מנת להסדיר את מעמדו של בננו מול הצבא. קיבלנו יחס מקצועי ואישי. עו"ד פינרסקי היה זמין בכל שאלה ובכל שעה, מיהר לענות וכמובן השיג את התוצאה המקווה לשביעות רצוננו. מקצוען

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי גיל נ
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו"ד מעולה ומוכח עם קבלות! קשוב ומשקיע בלקוחות שלו אחד אחד, ממליץ בחום.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אלי ג
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי ליווה אותנו בתהליך כשהרגשנו אבודים, אבל קיבלנו מהתחלה הרושם שאנחנו בידיים טובות. אבי עו'ד מקצועי, אדיב וסבלני.
נענה לכל פנייה שלנו בכל שעה.
וכמובן מרוצים במבחן התוצאה.
רויטל

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי רויטל ע
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי, תודה בשמי ובשם הבן שלי שבזכותך סיימנו סאגה ממש לא נעימה.
הצלחת להכניס מעט שפיות במקרה בו המערכת המשפטית הצבאית איבדה פרופורציות.
יכולנו לסיים את הסיפור עם נזקים ארוכי טווח על מעשה שטות אך בעזרתך הפרשה נסגרה בהבנה והסכמה.
קיבלנו מקצוען ממוקד שמכיר את המערכת טוב מאד, יסודי וענייני והיום (ובדיעבד) אני שמח שסמכנו עליך.
הבן שלי כבר חזר לשרות סדיר, דבר שלא היה ברור מאליו בנסיבות אחרות.
תודה רבה על הטיפול המקצועני,

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי מאיר שלום
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

When we decided to move back to the US, we looked for a lawyer to help us release our son from the army. Avi was very professional and reliable. He was always responsive and willing to answer any questions we had throughout the whole process! We wholeheartedly recommend Avi

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי נעמי מ
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

תודה לא תסכם את הטיפול המקצועי והאישי שלך אבי. אין ספק שנתת מעצמך והצלחת להציל את המצב.
כולנו מודים לך ומאחלים לך רק הצלחה וטוב ממעמקי הלב!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי מיכאל ס
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך דין אבי פינרסקי, תודה רבה מכל הלב! על הטיפול המסור, על המקצועיות היוצאת מן הכלל שלך, על האמפטיה ועל ההבנה. אתה ליווית אותנו לכל אורך הדרך עד התוצאות הסופיות הרצויות אמנם שהדרך לא היתה קלה. אז שוב תודה רבה!
אנחנו ממליצים על עורך דין אבי פינרסקי לכל מה שקשור לענייני צבא בחום רב.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי סימונה א
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

תודה רבה לך אבי על העזרה
אתה איש מקצוע ואדם שקשוב לכל בעיה
הנגישות והנחישות והיחס החם זה דבר שלא מובן
תודה על העזרה 🙏❤️

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יעקב י
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

ברצוני למסור את תודתי הרבה לעו"ד אבי פינרסקי על הטיפול המקצועי הצמוד לכל אורך הדרך, המאמץ, מסירות וסבלנות.
ספיר.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי ספיק ק
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו״ד אבי פינרסקי עזר לי במקצועיות בעת שנפתח נגדי תיק כשהייתי סבור שאין אני אשם בו כלל. קבלתי ליווי מקצועי שעזר לי להציג את גרסתי ועמדתי לגורמי אכיפת החוק באופן הבהיר והמקצועי ביותר ולבסוף התיק נסגר.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי דניאל א
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

היי!
שמי אוריאל אברמוב!
עו"ד אבי פינרסקי נתן לי מענה מיידי בכל שאלה וכל שעה עם זה בבוקר הוא בלילה
עו"ד אבי היקר תודה רבה על השירות מדהים אמיתי ואיכותי!!)

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אוריאל א
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך דין מקצועי ברמה הכי גבוהה
בזכות המקצועיות והאישיות של אבי הגענו לתוצאות הרצויות
אבי ניהל את כל התהליך בצורה מדוייקת, מסודרת ומכובדת !
ואנו מרוצים ביותר מהשירות והאיכות !

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי ענבר ד
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי פינרסקי עזר לי עם תיק על החזקה ושימוש בסמים במהלך שירות צבאי.
הוא הבטיח לי שתוך חודש וחצי מהרגע שבאתי אליו הכל ייסגר ושבועיים בלבד אחרי שראיתי אותו פעם ראשונה נסגר התיק, בוטל הכתב אישום ולא נרשם שום אישום פלילי.
עורך דין אמין ומקצועי ויודעים שיש על מי לסמוך.
ממליץ בחום!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי עידן ה
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו"ד פינרסקי עזר לנו להחזיר את המעמד של אח שלי מול לשכת הגיוס. למרות כל הקשיים שכרוכים בנסיונות לתקשר עם גוף ביורוקרטי, עו"ד פינרסקי הצליח בכך והשיג עבורנו את התוצאות הרצויות והנכונות. הוא היה מקצועי, נחמד, ואינפורמטיבי מתחילת התהליך ועד סופו.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אביטל ק
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

בן אדם מקסים עם נשמה גדולה ולב זהב
תמיד נמצא כדי לעזור עושה עבודה מסודרת ופשוט אלוףףף המון תודות על הכל !! 👏👏👍👏👏

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אלי י

צרו עמנו קשר

לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם