עורך דין צבאי אבי פינרסקי
עורך דין לענייני צבא אבי פינרסקי צור קשר עם עוד צבאי אבי פינרסקי

שירותי המשרד

שחרור אנשי קבע מטעמים תפקודיים

שחרור אנשי קבע מטעמים תפקודיים

אוכלוסיית היעד של הפקודה הממסגרת את העילה הזו הם קצינים ונגדים המשרתים בשירות הקבע וטרם הגיעו לגיל המרבי (גיל 40) ביום קבלת ההודעה על שחרורם או שהגיעו לגיל המרבי, אבל לא השלימו שמונה שנים בשירות הקבע ביום קבלת ההודעה.

עילות שחרור מטעמים תפקודיים

מטרת ההוראה היא לקבוע נוהל שחרור משירות קבע ביוזמת רשויות הצבא מטעמים תפקודיים והיא כוללת שתי עילות מרכזיות, עילת התפקוד הלקוי ועילת היעדר אופק השירות.

מהי עילת התפקוד הלקוי? הגורם המוסמך יכול להורות על שחרור משירות קבע בטענת "תפקוד לקוי", זאת בהסתמך על נתוני סיווג והערכה וקריטריונים כללים שנקבעים במדיניות אכ"א ומחלקת הסגל זאת תוך התחשבות במעמד הקבע (קצר/ראשוני וכו') כולל בין היתר הנתונים הבאים: הדירוג החילי; הערכות עמיתים; רקע משמעתי; חוות הדעת התקופתית; התנהגותו בתקופת הניסיון אם ניתנה לו.

מהי עילת העידר אופק השירות? עילה זו חלה בצורה שונה על קצינים ועל נגדים.

לגבי קצינים: הגורם המוסמך יכול להורות על שחרור של קצין בקבע קצר או ראשוני מטעמי "העידר אופק שירות" אם לקראת תום מילוי התפקיד של הקצין קיימת סברה לגורם המוסמך שקיימים סיכויים נמוכים שהקצין יקודם. לחלופין הגורם המוסמך רשאי להורות על שחרור אם לקראת תום מילוי התפקיד, התמודד הקצין על שלושה תפקידים ולא מונה לאף אחד מהם מה שמעלה את הסברה של הגורם המוסמך כי הסיכויים להשתלב בתפקידים כאלו בעתיד נמוך.

לגבי נגדים: גם כאן ישנה מדיניות הנקבעת ע"י אכ"א-מחלקת הסגל והגורם המוסמך רשאי להורות על שחרור של נגד מן השירות בקבע קצר או ראשוני נוכח התרשמותו שאין לנגד המדובר אופק שירותי. בנוסף, אם לקראת תום פרק הזמן המינימלי שנקבע בכדי שנגד יקבל קידום לדרגת רס"ם, מי שאחראי על מינוי זה בחן את הנגד פעמיים בתקופה העולה על שנה, והחליט לא לקדם אותו, הגורם המוסמך רשאי לשחררו משירות הקבע.

גם בעילת היעדר אופק השירות, בדומה לעילת התפקוד הלקוי, הגורם המוסמך יבחן קריטריונים שונים כגון: מסלול השירות; סיכויי הקידום; הדירוג החילי; חוות דעת תקופתית; הערכות עמיתים ובנוסף הגורם המוסמך נדרש לבחון גם שיקולים אישיים בדומה לשחרור מטעמים ארגוניים (גם כשמדובר על שחרור מטעמי היעדר אופק שירות וגם כשמדובר בשחרור מטעמי תפקוד לקוי).

מהו הליך השחרור הצפוי לכם?

כשאנחנו מדברים על שחרור בתאריך תום השירות של משרת בקבע קצר או קבע ראשוני ההליך זהה להליך השחרור כמו שהצגנו בפניכם במאמר שדן בשחרור קבע ביוזמת המערכת.

לגבי משרת בקבע מובהק שהשלים שנה בשירות הקבע הסיטואציה כבר שונה ויש להבהירה. הגורם המוסמך יכול לשחרר משרת בקבע מובהק אלא אם מדובר במי שמלאו לו 36 שנים ובנוסף הוא השלים שירות קבע של 10 שנים. כשהגורם המוסמך יחליט לשחרר את משרת הקבע הנ"ל עליו לתת לו התראה מראש של שלושה חודשים ואין הבדל אם מדובר בהתראה שאומרת "לא נאריך את שירותך" לבין הודעה שאומרת "אנחנו מפסיקים באמצע את שירותך". בהודעה שתקבלו, גורמי הצבא צריכים לפרט את הנימוקים מדוע שחררו אתכם ובמקביל זימון שיאפשר לכם להגיע ולטעון בפני הגורם הרלוונטי את טענותיכם מדוע אין לפטרכם.

זכות הטיעון וזכות הערעור

גם בפקודה זו אין לצה"ל זכות לפגוע לכם בזכות הטיעון והערעור. תוך 21 ימים מיום קבלת ההודעה על הכוונה לשחרר אתכם משירות קבע, צה"ל אמור לזמן אתכם לראיון בו יבחנו כל השיקולים ששקל הגורם המוסמך ובנוסף יבחנו את טענותיכם במעמד הריאיון. חשוב להזכיר אתם זכאים לקבל את הנתונים עליהם התבסס הגורם המוסמך שהובילו אותו להחלטה לשחרר אתכם!

אם הוחלט לשחרר אתכם בגין טענה על תפקוד לקוי, חשוב שתדעו כי לגורם המוסמך נתונה הסמכות להעמיד אתכם בפני תקופת ניסיון, אשר אורכה המינימלי הוא שלושה חודשים, והתפקיד אותו תמלאו נתון להחלטת הגורם המוסמך גם כן. בסיום התקופה הזו, הגורם המוסמך יקבל החלטה נוספת לגבי עתידכם.

בהנחה והוחלט לשחרר אתכם, אתם זכאים לערער בפני ראש אכ"א על ההחלטה לשחרר אתכם, תוך 30 יום מיום קבלת ההודעה. את ההחלטה עליו לקבל תוך שלושה שבועות מיום קבלת הערעור אך חשוב להבהיר שגם אם יהיה עיכוב מסוים זה לא יהווה עילה (בהכרח) לשינוי ההחלטה לגבי הערעור.

לאחר שהמליץ הגורם המוסמך לשחרר אתכם, ההחלטה עוברת לוועדת השחרור אשר היא זאת הקובעת, על בסיס ההמלצה של הגורם המוסמך האם לשחרר אתכם או לא כשהוועדה חייבת להתכנס בזמן סביר אחרי קבלת ההמלצה של הגורם המוסמך. הוועדה תצטרך לנמק את החלטתה בדומה להחלטה שיפוטית אחרת.

ניתן לראות שיש דמיון בין עילת השחרור מטעמים תפקודיים לבין עילת שחרור ביוזמת המערכת, אך הדרך לתקוף כל החלטה כזאת היא שונה. זה 'הלחם והחמאה' שלנו אשר בעזרת הניסיון הרב שצברנו מול גורמי הצבא אנו יודעים כיצד לנצל אותן ולייצג אתכם בצורה האפשרית הכי טובה שניתן. אנחנו כאן כדי לייצג את האינטרסים שלכם, לכן אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו כדי שנוכל לעזור לכם בהליך זה מול גורמי הצבא.

שירותים נוספים

לקוחות ממליצים

עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו״ד פינרסקי היקר, ברצוני להודות לך על שירות יוצא מן הכלל.
מסירותך, מקצועיותך וטוב ליבך הם אלו שהופכים אותך לעו״ד המצויין שאתה!
יישר כח וכן ירבו עו״ד שכמותך.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יאיר מימון
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי הוא אדם עם לב ענק. .מקצוען ורציני נותן את כל כולו .קפדן .קשוב לחייל ולהורה .תמיד זמין לשאלות ותשובות.
אבי עזר לנו מאד ואנחנו ממליצים עליו בחום רב ,ובעיניים עצומות ,.
הכי חשוב זה לסמוך על עורך הדין . ואכן סמכנו עליו בכל רגע ורגע .

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אייל אזן
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

Thanks to the wonderful, patient, and hard working services provided by the attorney Avi Finarsky, I am now able to visit Israel, and my beloved friends and family, without an issue from the army!
He has represented me successfully and has done an great service for my family, thus allowing me to continue my educational pursuits in college.
I highly recommend him for anyone going through a similar dilemma. Thank you!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי Daniel F
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

נקלענו לבעיה שלא חשבנו שנצא ממנה, בזכות אבי והמשרד יצאנו ממנה תוך יום וחצי והגענו למצב מעולה. השירות של אבי היה צמוד מקצועי וזמין בצורה יוצאת דופן. ללא ספק הוא עורך הדין שתרצו לצדכם בשביל לצאת מכל סיטואציה ברוגע ובביטחון ולהגיע לתוצאות הכי טובות. תודה ענקית על הכל !

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יוליה ב
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי בפעם השניה!!!!!
עריקות של שנתיים וחצי . וחודש של שהות בכלא .
חודש של שגעונות , לחץ, דאגה , ביום של הדיון של אחי מדיון הפך למשפט ובו הוא שוחרר באותו יום אודות לאבי .
אני יכולה לומר שלא סתם בחרתי בך ועוד בפעם השניה זה רק מחזק את מה שאני חושבת לגבייך .
אין דרך להודות לך על כל מה שעשית בשבילנו ומעבר , רק אנשים שיבחרו בך יבינו בעצם מי אתה ומה אתה .
אתה לא רק עורך דין אתה בן אדם עם לב ענק , אכפתי , דואג , שלמען הילדים שצריכים את העזרה שלו הוא יעשה הכל !
שוב תודה רבה על הכל ❤
ממליצה בחום !!!!!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי טלאור כ
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו"ד אבי פינרסקי הוא העו"ד שתרצו לצידכם, מקצועי, יסודי, אנושי וילווה אתכם לאורך כל התהליך , זמינות מלאה וליווי אישי שאינו מובן מאליו! אין דברים כאלה! מרסל

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי מרסל ביטון
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אדם משכמו ומעלה ,עו״ד עם ידע נרחב בעיקר בתחום הדין הצבאי.ליווה אותי לאורך כל הדרך עם אוזן קשבת וסבלנית. המון מסירות הבאה לידי בטוי בזמינות תמידית 24/7 וידעת כל פרט בדקדקנות עד הפרט המינימלי ביותר בהקשר לתיק.
תודה על השעות הממושכות של עבודה ומאמצים
המושקעים בכדי להגיע ליעד הדרוש ולשביעות הרצון.
תודה רבה אבי, יותר ממליץ למעוניינים.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אופק כהן
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך הדין טיפל בתיק של אחי. אחי וכולנו המשפחה קיבלנו טיפול וליווי צמוד בכל הנוגע לחקירות, דיונים וכל מה שמסביב. הטיפול היה מקצועי ועורכי הדין של המשרד נענו בזמינות גבוהה לכל בקשה, שאלה, התייעצות ותמיד על הצד הטוב ביותר. חשוב לציין שהטיפול בתיק נעשה בצורה מקצועית, מהירה והביא לתוצאות טובות משציפינו ובמחיר הגון לחלוטין.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יובל ב
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

I highly recommend Avi Finarsky as he is very professional, respectfull and thoughtfull lawyer. You can trust him without any doubts because I will do everything possible to help you. His advices are always very wise and good to take.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי Emma J
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך דין אבי פינרסקי בין עורכי הדין הכי מדהימים שיצא לי לפגוש, מקצועי בתחום הפלילי הצבאי עזר לנו ובא לקראתנו במחיר בשירות ובאדיבות ולא הפסיק לדאוג גם בשעות לא שעות אני רוצה להודות מקרב לב על הכל וכל מי שייקח אי פעם את שירותיו לא יתאכזב לעולם בהבטחה!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי דני ל
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי,
בשמי ובשם משפחתי אני רוצה לומר לך המון תודה על הדרך שבזכותך עברה דיי בקלות
אני חייב לציין שלא האמנתי שאני אהיה בלב ובראש שקטים במהלך התקופה הלא נעימה אבל הראת לי אחרת..
על הנכונות ההתמדה המהירות העשייה הזמינות ועל המקצועיות אני אומר לך כול הכבוד והמון המון תודה

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי הד ט
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

כל מילה שנכתבה לפניי על עורך דין פינרסקי נכונה
הוא ליווה אותנו כאילו היינו בני משפחה
עבד בחריצות ובמקצוענות יתרה
היה נגיש ונתן מענה מהיר לכל שאלה
עקב אחרי בקשת הפטור של הבן שלי באופן יומיומי
עידכן אותנו בכל שלב בתהליך
אני כל כך שמחה שבחרנו בו המחיר היה הוגן לחלוטין
אין לנו מילים להודות לו ולהביע את הערכתנו על העבודה המצויינת שעשה וכמה היה
משמעותית היתה העזרה שלו להוצאת הפטור כשאנחנו מחוץ לישראל

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי סיגל ג
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

לפני כחודש אמי פנתה לאבי כאופציה אחרונה אל מול מערכת הצבא. הוא נענה לבקשה והגיע לעזור בשמחה רבה. אבי היה לצידי בכל שלב ושלב בתהליך ונתן ביטחון לי ולמשפחה שלי. בסוף פרק זמן קצר הגענו להישג הנדרש בעזרתו של אבי בהצלחה רבה. אין ספק שאבי תרם,עזר והדריך בכל התהליך. אין ספק שאמליץ עליו לכל מי שנזקק לעזרה אל מול המערכת הצבאית ובכלל.
תודה אבי,
בברכה חן.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי חן ש
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

בעקבות רילוקיישן משפחתי לארה"ב, פנינו לעו"ד פינרסקי על מנת להסדיר את מעמדו של בננו מול הצבא. קיבלנו יחס מקצועי ואישי. עו"ד פינרסקי היה זמין בכל שאלה ובכל שעה, מיהר לענות וכמובן השיג את התוצאה המקווה לשביעות רצוננו. מקצוען

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי גיל נ
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו"ד מעולה ומוכח עם קבלות! קשוב ומשקיע בלקוחות שלו אחד אחד, ממליץ בחום.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אלי ג
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי ליווה אותנו בתהליך כשהרגשנו אבודים, אבל קיבלנו מהתחלה הרושם שאנחנו בידיים טובות. אבי עו'ד מקצועי, אדיב וסבלני.
נענה לכל פנייה שלנו בכל שעה.
וכמובן מרוצים במבחן התוצאה.
רויטל

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי רויטל ע
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי, תודה בשמי ובשם הבן שלי שבזכותך סיימנו סאגה ממש לא נעימה.
הצלחת להכניס מעט שפיות במקרה בו המערכת המשפטית הצבאית איבדה פרופורציות.
יכולנו לסיים את הסיפור עם נזקים ארוכי טווח על מעשה שטות אך בעזרתך הפרשה נסגרה בהבנה והסכמה.
קיבלנו מקצוען ממוקד שמכיר את המערכת טוב מאד, יסודי וענייני והיום (ובדיעבד) אני שמח שסמכנו עליך.
הבן שלי כבר חזר לשרות סדיר, דבר שלא היה ברור מאליו בנסיבות אחרות.
תודה רבה על הטיפול המקצועני,

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי מאיר שלום
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

When we decided to move back to the US, we looked for a lawyer to help us release our son from the army. Avi was very professional and reliable. He was always responsive and willing to answer any questions we had throughout the whole process! We wholeheartedly recommend Avi

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי נעמי מ
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

תודה לא תסכם את הטיפול המקצועי והאישי שלך אבי. אין ספק שנתת מעצמך והצלחת להציל את המצב.
כולנו מודים לך ומאחלים לך רק הצלחה וטוב ממעמקי הלב!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי מיכאל ס
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך דין אבי פינרסקי, תודה רבה מכל הלב! על הטיפול המסור, על המקצועיות היוצאת מן הכלל שלך, על האמפטיה ועל ההבנה. אתה ליווית אותנו לכל אורך הדרך עד התוצאות הסופיות הרצויות אמנם שהדרך לא היתה קלה. אז שוב תודה רבה!
אנחנו ממליצים על עורך דין אבי פינרסקי לכל מה שקשור לענייני צבא בחום רב.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי סימונה א
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

תודה רבה לך אבי על העזרה
אתה איש מקצוע ואדם שקשוב לכל בעיה
הנגישות והנחישות והיחס החם זה דבר שלא מובן
תודה על העזרה 🙏❤️

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי יעקב י
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

ברצוני למסור את תודתי הרבה לעו"ד אבי פינרסקי על הטיפול המקצועי הצמוד לכל אורך הדרך, המאמץ, מסירות וסבלנות.
ספיר.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי ספיק ק
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו״ד אבי פינרסקי עזר לי במקצועיות בעת שנפתח נגדי תיק כשהייתי סבור שאין אני אשם בו כלל. קבלתי ליווי מקצועי שעזר לי להציג את גרסתי ועמדתי לגורמי אכיפת החוק באופן הבהיר והמקצועי ביותר ולבסוף התיק נסגר.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי דניאל א
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

היי!
שמי אוריאל אברמוב!
עו"ד אבי פינרסקי נתן לי מענה מיידי בכל שאלה וכל שעה עם זה בבוקר הוא בלילה
עו"ד אבי היקר תודה רבה על השירות מדהים אמיתי ואיכותי!!)

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אוריאל א
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עורך דין מקצועי ברמה הכי גבוהה
בזכות המקצועיות והאישיות של אבי הגענו לתוצאות הרצויות
אבי ניהל את כל התהליך בצורה מדוייקת, מסודרת ומכובדת !
ואנו מרוצים ביותר מהשירות והאיכות !

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי ענבר ד
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

אבי פינרסקי עזר לי עם תיק על החזקה ושימוש בסמים במהלך שירות צבאי.
הוא הבטיח לי שתוך חודש וחצי מהרגע שבאתי אליו הכל ייסגר ושבועיים בלבד אחרי שראיתי אותו פעם ראשונה נסגר התיק, בוטל הכתב אישום ולא נרשם שום אישום פלילי.
עורך דין אמין ומקצועי ויודעים שיש על מי לסמוך.
ממליץ בחום!

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי עידן ה
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

עו"ד פינרסקי עזר לנו להחזיר את המעמד של אח שלי מול לשכת הגיוס. למרות כל הקשיים שכרוכים בנסיונות לתקשר עם גוף ביורוקרטי, עו"ד פינרסקי הצליח בכך והשיג עבורנו את התוצאות הרצויות והנכונות. הוא היה מקצועי, נחמד, ואינפורמטיבי מתחילת התהליך ועד סופו.

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אביטל ק
עורך דין צבאי מנוסה אבי פינרסקי

בן אדם מקסים עם נשמה גדולה ולב זהב
תמיד נמצא כדי לעזור עושה עבודה מסודרת ופשוט אלוףףף המון תודות על הכל !! 👏👏👍👏👏

המלצה על עורך דין צבאי אבי פינרסקי אלי י

צרו עמנו קשר

לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם